Tilosban parkoláson kapták Schmitt Pált
A volt köztársasági elnök a Báthory és a Honvéd utca sarkán parkolt péntek délután, részben a zebrára lógva. Csak vásárolni ugrott be néhány percre.
A volt köztársasági elnök a Báthory és a Honvéd utca sarkán parkolt péntek délután, részben a zebrára lógva. Csak vásárolni ugrott be néhány percre.
Madam Ambassador címmel adja ki magyarországi tapasztalatait Eleni Kounalakis volt amerikai nagykövet. Megbízatása eleinte kissé unalmasnak tűnt, de a 2010-es kormányváltás számos izgalmat hozott. Mindjárt az első találkozója Orbán Viktorral nem sikerült igazán jól. Schmitt Pál pedig meglepte, amikor a vesztességet hozta fel a magyarokkal kapcsolatban, bár Kounalakis is pesszimistának látja népünket.
A plágiumügyének nyilvánosságra kerülése után államfői tisztségéről 2012-ben lemondott Schmitt Pál újra adott egy olyan interjút, amiben azt mondja: megnyerte a plágiummal kapcsolatos perét, semmiféle etikai vétség nem történt, ő pedig jó érzéssel mondott le.
Csaknem 300 millió forintot költhettek tavaly adományozásra a korábbi köztársasági elnökök, valamint Kövér László házelnök.
Hivatalosan is a Nemzet Sportolója Schmitt Pál, megkapja a félmillió forintos életjáradékot is. Hétfőn kihirdették az erről szóló határozatot.
Most tiszteletbeli tag lett a paralimpiai bizottságban Schmitt Pál volt államfő, akiről a múlt héten derült ki, a Nemzet Sportolója is lehet, és aki amúgy úgy emlékszik, nem is vonták vissza kisdoktoriját.
Meglepő kijelentést tett Schmitt Pál a Sport Plusznak adott interjújában: ő ugyanis úgy emlékszik, a Semmelweis Egyetem elleni fellebbezését megnyerte, így nem is vonták vissza a kisdoktori címét. A Semmelweis Egyetem ezzel szemben 2013 májusában azt közölte: Schmitt Pál a jogorvoslati eljárás után lemondott egyetemi doktori címéről, az ügyben további eljárásnak nincs helye.
Fölmerül a kérdés, hogy a Nemzet Sportolója kitüntető cím melyik Schmitt Pálnak szól.
Schmitt Pált, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnökét, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagját választották a Nemzet Sportolói új, 12. tagjának. A Nemzet Sportolóinak javaslatáról a kormány dönt.
Szent István-díjat adományoztak Lech Walesa volt lengyel államfőnek a Magyar Tudományos Akadémián csütörtökön Budapesten.
Schmitt Pál korábbi köztársasági elnök személyében újabb vívó lehet tagja a Nemzet Sportolóinak – írta a Blikk.
Legyűrte a KDNP a Fideszt Piliscsabán: a nagyobbik kormánypárt vezetősége még azt sem bánta, hogy a várost 2010 óta irányító polgármestere kilépett a Fideszből és elindult függetlenként. A háttérben Schmitt Pál emberei állhatnak.
Addigra elkészül a teljesen újjáépített Puskás Ferenc Stadion, illetve lesz egy olimpiára alkalmas uszodánk is. Ezen kívül a város is folyamatosan épül-szépül – mondta a MOB tiszteletbeli elnöke.
Schmitt Pál volt köztársasági elnök az életkora miatt nem pályázhat az önállósult Testnevelési Egyetem (TE) rektori posztjára - írta az Index.
Állítólag Schmitt Pál neve is felmerült a Testnevelési Egyetem lehetséges rektoraként, a volt államfő titkárságvezetője azonban tagadta, hogy Schmitt ilyen pozíciót szeretne.
Egy Pósán László által benyújtott törvénymódosító javaslat értelmében a doktori fokozat az olimpiai 1-3. helyezéssel, valamint a Kossuth-díjjal is kiváltható lenne (lett volna) azoknál a felsőoktatási állásoknál, amelyeknél korábban feltétel volt a PhD megszerzése. Mindenki azt találgatta, Schmitt Pál vagy Mocsai Lajos járt-e a képviselő fejében. A hvg.hu-nak azt képviselő mondta: egyikük sem. A javaslatot meg visszavonta.
Iker Casillas drámája és a magyar foci gyásza, Grosics Gyula halála - a Brazil Körben ma A Magyar Edző elemzi a világbajnokság eseményeit.
A mai napig úgy érzi Christian Wulff, hogy nem kellett volna távoznia 2012-ben az államfői posztról. Az egykori német elnök úgy látja, hogy szerinte mindenért a média felelős, főleg a Bild című bulvárlap, amellyel korábban még jó viszonyt ápolt. Kedd este mutatták be a politikus önéletrajzi könyvét Németországban – írja a nol.hu. Ebből egyebek mellett az is kiderül: 2012 februárjában Wulffot Schmitt Pál akkori magyar államfő vigasztalta, akinek éppen akkortájt robbant ki a lemondásához vezető plágiumbotránya.
Itt az élősködés a nyerő. Schmitt, Kumin, iparkamara: ők tudják, hogy lesz a senkiből valaki.
A volt köztársasági elnök átalakította tudományos ambícióit, most már egy könyv megírásával is beérné, a korábban elhatározott tudományos fokozat meszerzéséről saját bevallása szerint is lemondott.